STARTER

Co to jest przedsiębiorczość zrównoważona? Jaką rolę pełni w przedsiębiorczości technologia? I dlaczego powinniśmy rozmawiać więcej o ciemniejszej stronie przedsiębiorczości? Pytania te zaprowadzą nas do rozważań na temat odpowiedzialności w biznesie i wyzwań współczesnego świata.

Zapraszamy Cię do modułu 6, zamykającego Akademię Przedsiębiorczości.

 

BAZA WIEDZY

Czy jesteś w stanie przygotować się na wyzwania, jakie przyniesie przyszłość? Jakie szanse i zagrożenia będą jej towarzyszyć? W jaki sposób rozwój technologii i pojawiające się trendy będą określały kierunki działań przedsiębiorców? W module zamykającym kurs poszukasz odpowiedzi na te pytania wspólnie z prof. Agnieszką Kurczewską.

Poruszymy kilka istotnych obszarów, od przedsiębiorczości zrównoważonej, przez ekonomię współdzielenia aż po ciemną stronę przedsiębiorczości. Czy bycie przedsiębiorczym wymaga łamania zasad? Jeśli tak, gdzie leżą etyczne granice? Przekonaj się, oglądając wykład.
 

OKIEM PRAKTYKA

W ostatnim module gościmy Magdalenę Szmidt z agencji interaktywnej Mosqi.to. Jakie zajęcia na uczelni były początkiem jej przygody z odpowiedzialnym biznesem? Czy da się połączyć zrównoważony rozwój i prowadzenie firmy? Gdzie w przedsiębiorczości jest miejsce na etykę? Jak mądrze wykorzystać możliwości, które niosą ze sobą nowe technologie?  Odpowiedzi czekają na Ciebie w nagraniu.

 

W tym module naszym gościem jest także Magdalena Kotlarczyk – Country Director Google Polska. W rozmowie z Prorektor UŁ Agnieszką Kurczewską opowie Wam, jak sztuczna inteligencja może pomóc firmom, czy warto poszukiwać biznesowego jednorożca i jaki potencjał tkwi w polskich przedsiębiorstwach MŚP.

 

Jak zmienia się przedsiębiorczość pod wpływem idei zrównoważonego rozwoju? W jaki sposób przedsiębiorcy realizują cele SDG? Na te pytania w rozmowie z Prorektor UŁ Agnieszką Kurczewską odpowie Arkadiusz Przybył - wiceprezes zarządu Santander Bank Polska.

 

ZOOM NA STARTUP

Lovish to polska marka kosmetyków produkowanych z pasji do tworzenia i troski o naturę. O drodze od pomysłu do własnej firmy, odpowiedzialności w biznesie, ale też największych wyzwaniach i podejmowaniu trudnych decyzji porozmawiamy z właścicielką marki - Eweliną Niedzielską.

Jeśli zainteresowała Cię działalność firmy, jej produkty znajdziesz w sklepie internetowym lovish.pl.

GŁOS AKADEMIKA

O komentarz ekspercki dotyczący działalności firmy Lovish i - szerzej - przedsiębiorczości zrównoważonej i odpowiedzialności przedsiębiorców, poprosiliśmy prof. Pawła Głodka z Katedry Przedsiębiorczości i Polityki Przemysłowej Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego. Obejrzyj nagranie i dowiedz się więcej.

 

CZAS NA CIEBIE!

Kurs zamykamy praktycznym zadaniem. Dr Agata Matuszewska-Kubicz zaprosi Cię do refleksji w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR). Choć ta koncepcja kojarzy się zwykle z dużymi korporacjami, działania w jej ramach mogą prowadzić także mniejsi przedsiębiorcy. Jakie możliwości w CSR widzisz dla siebie?
Plik do pobrania: